2. Önce İnsan Günü

Geçtiğimiz yıl organize edilen Önce İnsan Dergisi 20. yıl kutlama programı ve Önce İnsan Kısa Film Festivali ile birlikte gelenekselleşmesi hedeflenen Önce İnsan Günü’nün ikincisi, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kısa Film festivali kapsamındaki yarışmanın birincisinin de açıklandığı etkinlikte, Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na katılarak topladığı bağışlarla Türkiye çapında dereceye giren Yeşim Koşu Takımı üyelerine sertifika ve plaketleri de takdim edildi.

Yeşim Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Önce İnsan Günü etkinliğine firma çalışanlarının ve üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, Jade Tekstil Genel Müdürü Selim Şankaya, film festivali jüri üyeleri Yapımcı Güzin Abraş ve tiyatro – dizi oyuncuları Demet Oran ile Neriman Uğur da katıldı. Etkinliğin açılışında konuşan Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur, firma kültürünün önemli bir parçası konumundaki “Önce İnsan” felsefesinin çıkış noktası ve Yeşim Tekstil için taşıdığı önem hakkında bilgi verdi. Duygu yüklü bir konuşma yapan Cesur, söz konusu bakış açısının ortaya çıkmasında firmanın kurucusu merhum Şükrü Şankaya’nın rolüne değinerek, gelinen noktada Önce İnsan kavramını bütünleyecek şekilde oluşturulan ve geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan “www.onceinsan.com” un firmanın tüm kurum hafızasını bünyesinde barındırdığına işaret etti.

Cesur’un ardından söz alan Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya da Yeşim Tekstil’in büyük bir aile olduğunu ve her geçen gün büyümeye devam ettiğini ifade ederek, babası merhum Şükrü Şankaya’dan devraldıkları bu anlamlı mesajın firmanın DNA’sına işlediğini ve bunun tüm çalışanların yüzüne yansıdığını görmekten dolayı son derece mutlu olduğunu kaydetti. Yeşim’in 35 yılda geldiği noktanın kendilerini farklılaştırdığına işaret eden Şankaya, “Müşterilerimize ve markalarımıza baktığımızda kalitemizi ve işimizin özündeki bazı kavramları ifade ederken ilk günden itibaren temellerini attığımız insani değerlerin liderliğini yaptığımızı görüyoruz. Bugüne kadarki yolculuğumuzda bize destek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Yeşim, sizlerin de katkısı ile sektördeki lider duruşunu sürdürmeye devam edecektir” diye konuştu.

Program, Yeşim Koşu Takımı üyelerine sertifika ve plaketlerinin takdimi ile Önce İnsan Kısa Film Festivali’ne katılan filmler arasında birincinin açıklandığı tören ile devam etti. Bu yıl yarışmaya katılan 4 film arasından jürinin özel değerlendirmesi sonucu birinci olmaya hak kazanan yapım, Begüm Özbarutçu ve Ceyda Çalışkan’ın hazırladığı film oldu. Birinci olan Yeşim’lilere plaketlerini ve ödüllerini Şenol Şankaya takdim etti. Etkinlik, showroom’da gerçekleştirilen kokteyl programı ile sona erdi.