Genel Yayın Yönetmeni’nden…

Dilek Cesur

2019 yılının ilk sayısında tekrar birlikteyiz. Yeşim Tekstil olarak bu yıl da yeni yılın enerjisini yanımıza alarak geleceğe umutla bakıyor ve çalışmalarımıza yön veriyoruz. 2019 bizim için 35 yıldır yaptığımız çalışmaların ışığında yeni ufuklara doğru yol alacağımız bir yıl olacak. Bu yıl bir hazırlık süreci geçirerek ve birçok konuda yeniden yapılanarak geleceğe daha güçlü ve fark yaratarak ilerlemeyi hedefliyoruz. Bu nedenle dergimizin içeriğini de bu yönde oluşturduk.

Dergimizin ilk sayfalarında her zaman olduğu gibi tekstil sektörü ile ilgili ve ardından da Yeşim’in gündemiyle ilgili haberler yer alıyor. Tekstil sektörü gündeminde ihracat başarısı ve gelecek hedefleriyle ilgili bir ufuk turu yaptık. Ayrıca 2019’da öne çıkacak konuları sayfalarımıza taşıdık. Yeşim gündeminde ise sadece firmamız için değil, tüm iş dünyası için de örnek olabilecek çalışmaları taşıdık sayfalarımıza.

Haberlerin arasında yer alan, dergimizin 20. yıl dönümünde hayata geçirdiğimiz “Önce İnsan Günü” bizim için özellikle büyük önem arz ediyor. 2018 yılının son günlerinde ikincisini organize ettiğimiz Önce İnsan Kısa Film Festivali’nin bundan sonra da gelenekselleşmesini arzu ediyoruz. Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinliğimiz sayesinde bir kez daha gördük ki Yeşim büyük bir aile ve firma felsefesi olan “Önce İnsan” çizgisindeki etkinliklerde buluşmaktan büyük mutluluk duyuyor.

Bu yıl Yeşim Tekstil olarak Önce insan’a dair çok güzel çalışmalara imza attık. Mayıs ayında yaptığımız kermes organizasyonunda gerek elleriyle yaptıkları yiyecekleriyle gerekse bağışlarıyla destek veren ve sonucunda toplanan bağışlarla Panayır Şükrü Şankaya İlkokulu Konferans Salonu’nun yenilenmesini sağlayan Yeşim çalışanları, bu yıl birçok insanın hayatına dokundu. Kasım ayında Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na katılan koşu takımımızın liderliğinde TEV adına topladığımız bağışlarla 215 genç kızın eğitimine destek olduk. Yaptığımız bağışlarla Türkiye çapında dereceye girdik. Yine firma içinde özellikle konuşma engelli arkadaşlarımızla daha iyi iletişim kurabilmek adına işaret dili kursuna katılarak, MEB onaylı işaret dili sertifikası almaya hak kazanan konfeksiyon departmanı çalışanlarımız bu konuda fark yarattı. En son olarak da LÖSEV Dilek Ağacı projesi sayesinde yeni yılda 150 çocuğun hayalini gerçekleştirdik. Bütün bu adımlarımızla “Önce İnsan” konusunda kalıcı çalışmalara imza atmaktan dolayı mutluyuz.

Bu dergimizde yine sosyal sorumluluk anlamında insana dokunan çalışmalar yapan değerli bir konuğumuz var. Türkiye’nin önde gelen köşe yazarlarından Ayşe Arman’la gerçekleştirdiğimiz söyleşiyle, iyilik hikayelerinde yollarımızın kesiştiğine tanık olduk. Yine bu sayımızda tasarım ve moda dünyasından konuklarımız ise Özgür Masur ve Başak Gürsoy oldu. Kendileri ile moda ve tasarıma dair sohbetler yaptık.
Dergimizin olmazsa olmazlarından gezi sayfalarında ise Uludağ’ın zirvesine doğru keyifli bir yolculuk yaparken; çalışan anne ve baba olarak çocuklarımızla ilişkilerimizin nasıl olması gerektiğine dair bilgileri de Uzman Psikolojik Danışman Seyhan Sevinçler aracılığı ile paylaştık sizlerle.

Her sayıda olduğu gibi sizler için büyük bir özenle hazırladığımız dergimizin 97. sayısını da keyifle okumanızı diliyoruz…