Yeşim üçüncü kez BM Global Compact Yönetim Kurulu’nda

Global Compact Türkiye’nin 7. Olağan Genel Kurulunda Akkök Holding’den Ahmet Cemal Dördüncü UN Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilirken, Yeşim Tekstil’i temsilen Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur da Akkök’ün listesinde yönetim kuruluna seçilerek üst üste 3. kez yönetim kurulunda yer almış oldu.

Dünyanın en büyük sürdürülebilirlik platformu olarak tüm paydaşları bir araya getiren ve sürdürülebilir kalkınma için iş birliği ve ortak eylemi teşvik eden UN Global Compact Türkiye Ağı’nın Başkanlığına; Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Cemal Dördüncü seçildi. Dördüncü, 2022 yılına kadar yürüteceği görevi, Unilever Türkiye Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin’den devraldı. Akkök’ün ekibinde yer alan Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur, böylelikle üst üste 3. kez listede yer alarak Yeşim Tekstil’i yönetim kurulunda bir kez daha temsil edecek. Cesur 2014‘ten bu yana iki ayrı başkanla birlikte çalışarak yönetim kurulunda yer aldı ve 2016 yılından bu yana da yönetim kurulunda Global Compact Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu Eş Başkanlığı görevini yürüttü.

Cesur; Global Compact Türkiye’deki bu göreviyle 6 Mart 2019’da gerçekleştirilen Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) ödülleri töreninde Global compact Türkiye adına BUİKAD Başkanı İpek Yalçın ve Bursa Baro Başkan Vekili Yener Poroy’un elinden “Yılın İş Yaşamında Kadının Güçlenmesini Destekleyen Kurum Ödülünü de almıştı.