Yeşim’den Ağrı’ya istihdam

Geleceğe dönük planlamaları çerçevesinde Bursa’daki tesisinde 1000 kişilik ek istihdam sağlayarak çalışan sayısını 3 bin 500’e çıkaran Yeşim, Ağrı’da inşa edilen ve büyük bölümü tamamlanan üretim tesisi için de iş başvuruları almaya başladı. Yeşim, dünya markalarına gerçekleştireceği üretimle bölgenin ekonomik gelişiminin bir parçası olma hedefinde.

Ağrı’da geçtiğimiz Mart ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya’nın katıldığı bir törenle temeli atılan fabrika inşaatında sona gelindi. 44 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen üretim tesisinin büyük bir bölümü tamamlandı. Müşterilerinin taleplerini karşılayabilmek adına geleceğe dönük kapasite ve istihdam artışı yapma kararı alan ve planlı şekilde gelişimini sürdüren Yeşim; Ağrı’da 3 etaptan oluşacak Tekstilkent Projesi’nin 3. etabının bir parçası olarak kurgulanan hazır giyim üretim tesisi için iş başvurularını Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi’nde almaya başladı. Ağrı Valiliği’nin Ağrı Merkez’de E-90 D100 karayolu güzergahında Ağrı Tekstil Kent Projesi kapsamında tahsis ettiği arsa üzerinde yapımı hızla devam eden tesisin önümüzdeki aylarda hayata geçmesi planlanıyor.

Söz konusu üretim tesisi ve üç yıl içinde sağlanacak 5 bin kişilik istihdam ile birlikte bölgenin işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlanması, yeni iş alanlarının oluşmasının desteklenmesi ve dünya hazır giyim sektörünün taleplerine uygun üretim gerçekleştirilmesi hedefleniyor.