“Yeni proje, Önce İnsan”

Yeşim Tekstil’in kurucularından Şükrü Şankaya’nın hayat felsefesi olan ve uzun yıllardır gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerinde ve farkındalık çalışmalarında kendine hayat bulan “Önce İnsan” felsefesi, örnek bir iş birliği ile yeni bir boyut kazanıyor.

İş birliği kapsamında Yeşim Tekstil, Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi ve “Dünyadan biz sorumluyuz” sloganıyla yurt içinde – yurt dışında sosyal sorumluluk projeleri üreten danışmanlık şirketi SosyalBen Akademi bir araya geldi. Çalışma kapsamında Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi’nde uygulamaya koyulan “Önce İnsan” projesi ile firma kurucularından Şükrü Şankaya’nın hayırseverlik anlayışını sosyal sorumluluk ve gönüllülük bilinci ile birleştirerek, lise sıralarındaki gençlere hayat boyu sürdürülebilir bir sorumluluk kazandırmak amaçlanıyor.

“Önce İnsan – Gönülden yapılan işleri nesillerdir destekliyoruz” sloganı ile hayata geçirilecek yeni projenin lansmanı; Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi proje öğrencileri, öğretmenleri, Yeşim Tekstil gönüllü ekibi, SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi ve SosyalBen Akademi ekibinin katılımıyla Yeşim Tekstil Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılışta söz alan Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur, SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi ve Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Müdürü Yeşim Ömeroğlu Ünlü birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından showroom alanındaki kokteyl programına geçildi.