Yeşim Kreşi 35 Yıldır Değer Yaratıyor

Kuruluşunun 35. yıl dönümünü geniş katılımlı bir şenlikle kutlayan Yeşim Kreşi, kurulduğu günden bu yana binlerce çocuğu mezun ederek geleceğe hazırladı. Gerek kadınların iş dünyasına katılım oranına yaptığı katkı, gerekse Yeşimli kadınların çalışırken duyduğu güvenin ve iç huzurun temini adına paha biçilemez etkilere sahip olan Yeşim Kreşi 1988 yılından bu yana Yeşim çatısı altında hizmet vermeyi sürdürüyor. Yeşim çalışanlarının ücretsiz olarak yararlandığı 1000 çocuk kapasiteli Kreş’te 0-6 yaş grubunda yaklaşık 300 çocuk ücretsiz eğitim öğretim görüyor.

Çalışan annelerin en büyük yükünü paylaşan Yeşim Kreşi, ayrıca kadın çalışanların iş veriminin yükselmesine ve kurum bağlılıklarının artmasına da katkı sağlayan modern bir tesis konumunda. Yeşim Kreşinde özel kreşlerin eğitimine paralel bir eğitim verilerek çocukların kişisel ve sosyal yönlerinin gelişimi hedefleniyor. Uluslararası birçok platformda örnek uygulama olarak gösterilen ve iş dünyasına da rol model olan Yeşim Kreşi, bu yıl 35. kuruluş yıldönümü kutladı. Bu anlamlı yıla özel olarak geniş katılımlı bir şenlik organize eden Yeşim, velilerle çocukları bir araya getirdi. Şenliğe katılan çocuklar aktivite standları ve şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlenirken, çeşitli ikramlardan da tatma şansı buldu.

Şenliğin açılış konuşmasını Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya yaptı. Şankaya’nın açılış konuşması sonrası şenlik programına geçildi. Güneşli bir günde gerçekleştirilen etkinliğe katılan çocuklar, sihirbaz gösterisi, baloncuk şovu, şişme oyun parkurları, yüz boyama ve sosis balon gibi stantlarda eğlenerek şenliğin tadını çıkardı.