Genel Yayın Yönetmeni’nden…

Kurumsal İletişim Direktörü/Genel Yayın Yönetmeni Dilek Cesur

Dergimizin 102. sayısıyla yine sizlerle birlikteyiz. Bu sayımızda kapak konumuz Ağrı. Yeşim Grup olarak 2019 yılında dünya markalarının stratejik üretim ortağı olma vizyonumuzu Ağrı’ya da taşıdık. Artık ürettiğimiz katma değerli ürünleri “Made in Turkey” ibaresi ile Ağrı’dan da dünyanın dört bir yanına ulaştırıyoruz. Ağrı’dan başlayan hikaye artık üretim yaptığımız markalar kanalı ile dünyanın her köşesine ulaşarak oradaki insanların hayatına dokunuyor.

Ağrı’ya ayak bastığınız ilk andan itibaren yüce bir şehirle de buluştuğunuz hissine kapılıyorsunuz. 5137 metrelik yüksekliği ile Türkiye’nin en görkemli dağına ev sahipliği yapan bu şehir, sizi farklı hikayelerle buluşturuyor. Semavi dinlerin kutsal kitaplarında adı geçen Ağrı Dağı, Nuh’un gemisinin de bulunduğu yer aynı zamanda. Adem ile Havva’nın cennetten kovulmadan önce bu dağın kuzeyinde yer alan Aras nehri kıyılarında yaşadıkları söyleniyor. Yine şehrin en önemli ilçelerinden biri olan Doğubeyazıt’ta yer alan İshak Paşa Sarayı ise geçmişten günümüze gelen hikayeleri içinde barındırıyor. Bölgedeki tarihi dokular ve geçmişten kalan izler ise sizleri ruhani mistik bir ortama götürüyor, adeta sarıyor.

İşte bu yüce şehrin eteklerinde başlayan Yeşim Grup’un üretim hikayesini dergimizin sayfalarına taşırken hedefimiz doğudan yükselen ışığı siz okuyucularımızla buluşturmaktı. Yeşim Grup’un Ağrı tesisleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfalarımızın yanı sıra, doğunun çok güzel bir limanı olan şehri ve yüce dağını daha yakından tanıyacağımız sayfaları da bulabileceksiniz dergimizde. Bu sayımızda ilk sayfalarda sektörle ilgili haberler, gelişmeler her zamanki gibi yerini buldu ve sektörün güncel konuları masaya yatırıldı. Yine Yeşim Grup’la ilgili bir çok haber ve başarıyı da sayfalarımıza taşıyarak sizlerle buluşturduk.

Moda tasarımcılarını ağırladığımız sayfalarımızın konuğu ise geçtiğimiz günlerde Önce İnsan Söyleşileri kapsamında röportaj yaptığımız Tasarımcı Tuğba Atasoy oldu. Türk moda endüstrisinin önde gelen etkinliklerinden biri olan Fashion Week İstanbul’da bu yıl ilk kez yerini alan Atasoy ile burada sergilediği “Retrofication” isimli koleksiyonu başta olmak üzere modaya bakış açısını ve Türk hazır giyim sektörünün geleceğiyle ilgili öngörülerini konuştuk.

Bir diğer röportaj çalışması olarak da Marka Elçileri Projemiz kapsamında Bursa’ya gelen Nur Onur’la gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi taşıdık sayfalarımıza. Yönetmen, yapımcı, eğitmen, danışman, sunucu ve yazar kimliği ile 10 parmağında 10 marifet olan Nur Onur’dan özellikle itibar ve algı yönetimi ile ilgili birbirinden değerli bilgiler aldık.

Kış aylarına adım attığımız şu günlerde havaların ve kapak konusu yaptığımız Ağrı’nın tüm soğuğuna rağmen sıcacık bir içerikle sizlerle buluşmayı arzu ettik. İstedik ki dergimizin sayfaları aracılığı ile coğrafi yapının sertliğine rağmen Ağrı’yı saran ruhani ve tarihi dokularla sizleri buluşturarak bu şehrin mistik dokusunu size yaşatalım.

Kışı, tüm zorluklarına rağmen güzelliklerini odağınıza alarak sımsıcak yaşamanız dileğiyle…