Şenol Şankaya’dan…

Değişim Vizyonumuzla Geleceğe…

Gerek sektör, gerek Yeşim adına oldukça hareketli geçen 2022 yılı sonrası 2023 yılının ilk yarısını da geride bırakmış durumdayız. Hepinizin bildiği üzere hazır giyim ve konfeksiyon sektörü; katma değerli üretimi, istihdama katkısı ve ihracat gücüyle Türkiye ekonomisi için stratejik öneme sahip. Biz de bu stratejik sektörün önde gelen oyuncularından biri olarak sektörümüzdeki tüm gelişmelere göre hizalanıyor, geleceğimizi şekillendiriyoruz.

Yeşim Grup için 2023 yılı çok önemli bir yıl. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu yılda, Yeşim Grup olarak yeni başlangıçlar yapacağımız günleri de hep birlikte karşılayacağız. 2023’te Yeşim’in 40’ıncı, Kreşimizin 35’inci, Yeşimspor’un 20’nci ve Jade Tekstil’in de 15’inci kuruluş yıl dönümlerini kutluyoruz.
Kurulduğumuz ilk günden bu yana geleceğe uzanan vizyonumuzla dünya markalarının stratejik ve vazgeçilmez üretim ortağı olduk. Yeşim olarak uzun yıllar var olmak ve global arenada adımızı daha yukarılara taşımak adına tüm gücümüzle çalıştık. Bu gücü, çalışanlarımızın azimli ve gayretli çalışmalarına borçluyuz. Sektörümüzde geldiğimiz noktayı daha da güçlendirmek adına almamız gereken daha çok yolumuz olduğunun farkındayız.

Her kurum, günü geldiğinde çeşitli faktörlerin etkisiyle değişmeye ya da dönüşmeye ihtiyaç duyar. Yeşim olarak biz de bu değişim ve dönüşüm sürecini planlarımızın arasına aldık. Yurt içi ve yurt dışı üretim tesislerimizle müşterilerimize çok daha hızlı ve kaliteli üretim yapan global bir üretim merkezi haline gelmiş bulunuyoruz. Bu süreçte globaldeki yeni yapılanmamızla birlikte kurumsal kimliğimizi yenilemeye ihtiyaç duyduk. Bu ihtiyaç çerçevesinde şekillenen uzun soluklu çalışmalarımız neticesinde başta Yeşim logosu olmak üzere kurumsal kimliğimizde önemli değişimler oldu. Grup çatımızı daha iyi ifade etmek için Almaxtex ve Jade Tekstil logolarımızı revize ederek, Yeşim logosuyla hizaladık. 2023 gibi özel bir yıla yakışan bu değişim sürecini, global yapımıza ve ulaştığımız mevcut büyüklüğe uygun olacak şekilde kurguladık. Yeni logolarımızın bundan sonraki süreçte bizi daha iyi yansıtacağına ve mevcut çizgimizi daha da bütünleyeceğine inanıyoruz.

Öte yandan yıllardır süregelen teknoloji alanındaki bilgi birikimimizi bir adım daha ileriye taşımak amacıyla “Yeşimtech – Teknoloji ve Danışmanlık” adıyla yeni bir oluşum içine de girdik. Grup şirketlerimizin güvenilir teknoloji danışmanı ve stratejik çözüm ortağı olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Bilgi Teknolojileri Departmanımız bu yeni isim altında ayrı bir lokasyonda hizmet vermeye başladı.
Yeşim’in ana felsefesini oluşturan “Önce İnsan” bakış açısı ışığında yol alırken kurucularımızdan devraldığımız değerlerimizden de hiçbir zaman vazgeçmedik. Tüm geçmişimizi “Müşterimiz ile beraber yürürüz”, “Performans tutkusuyla çalışırız”, “Birlikte başarırız” ve “Sürdürülebilirlik önceliğimizdir” başlıklı değerler üzerine inşa ettik. 1956’ya uzanan köklü geçmişimizden ve değerlerimizden aldığımız güçle; tüm paydaşlarımızla birlikte geleceğe uzanacağız. Yaşadığımız değişimin dinamizmiyle daha nice yıllar tüm lokasyonlarımızda var olmak en büyük arzumuz.
Tüm bu gelişmeler olurken kurumsal yayın organımız olan ve 1997 yılından bu yana okurlarına ulaşan Önce İnsan Dergimizi de yenileyerek yeni yüzüne kavuşturmak istedik. Hayata geçirdiğimiz kurumsal kimlik yenileme çalışmalarına paralel olarak 2023 yılı itibariyle dergimizin içeriği de yenilendi ve Grubun global çizgisine uygun haberlerle zenginleşti. İnanıyoruz ki 26 yıldan bu yana Yeşim’de, Türkiye’de ve dünyada olan tüm gelişmelere tanıklık eden Önce İnsan dergimizi yeni çizgisiyle de keyifle okuyacaksınız. Daha nice sayılarda birlikte olmak dileğiyle…

Sevgilerimle,