Genç gönüllülerin sertifika heyecanı

Genç gönüllülerin sertifika heyecanı

 

Yeşim Grup’un gençlerin gönüllülük ve sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesi amacıyla hayata geçirdiği “Her Coğrafyada Önce İnsan” projesinin gönüllü öğrencileri, Yeşim Akademi’de düzenlenen kapanış etkinliğinde sertifikalarını aldı.

Bu yıl, Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi, Özel 3 Mart Ulviye - Ziya Gökalp Özer Anadolu Lisesi ve Özel 3 Mart Halil Güleç Fen Lisesi öğrencileri proje dönemini başarıyla tamamladılar.

Yeşim Grup’un girişimiyle şekillenen ve Bursa Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVAK) koordinatörlüğünde yürütülen “Her Coğrafyada Önce İnsan” projesinin 2023-2024 eğitim-öğretim dönemi sona erdi. Bu yıl projede toplam 67 gönüllü öğrenci yer aldı.

“Her Coğrafyada Önce İnsan” projesi ile firma kurucularımızdan merhum Şükrü Şankaya’nın hayırseverlik anlayışını sosyal sorumluluk ve gönüllülük bilinci ile birleştirerek, lise sıralarındaki gençlere hayat boyu sürdürülebilir bir sorumluluk kazandırmayı amaçlıyoruz. 2019 yılında “Önce İnsan: Gönülden Yapılan İşleri Nesillerdir Destekliyoruz” adıyla Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi’nde başlayan sosyal sorumluluk projesi, ikinci yılında 3 lisede ders olarak eğitim programına dahil oldu.

2022 Sürdürülebilir İş Ödülleri “Sosyal Etki” kategorisinde finale kalan projemiz, 2023’te etki alanını uluslararası düzeye taşıyarak “Her Coğrafyada Önce İnsan” adıyla Mısır ve Türkiye’de yoluna devam ediyor. Lacoste Vakfı ve Yeşim olarak fon desteği sağladığımız projede Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVAK) danışmanlığında öğrencilere teorik ve uygulamalı gönüllülük eğitimleri veriliyor.

Bu yılki başarılı katılımcılarımızı ve aldıkları sertifikaları kutluyor, “Önce İnsan” felsefemizle daha nice genç gönüllüye ilham vermeyi hedefliyoruz.

Proje hakkında bilgi için tıklayınız.